Grāmata “No Sēlijas pūra…”

 Šā gada 29. martā Viesītē notika grāmatas “No Sēlijas pūra…” atklāšana. Pasākumā piedalījās Sēlijas novadu pārstāvji, grāmatas sastādītāja un māksliniece, kā arī apgāda “Jumava” pārstāvji. “Grāmatas saturs ir iedalīts deviņās sadaļās — Daba; Tautas tradīcijas; Piemiņas vietas; Arhitektūra; Zinātne un izglītība; Literatūra; Māksla; Mūzika; Personības. Un, tā kā visi šie dārgumi ir tikai daļa no Sēlijas pūra, tad katrai sadaļai ir izraudzīts savs simbols, kuru iepazīstot rūpīgāk, atklājas pārējā materiāla bagātība.”

Grāmatā ietvertais ir tas, ko mēs paši, pašlaik dzīvojošie un rakstošie, esam atzinuši par svarīgu, — mūsu Sēlijas simboli. Leģendārā Staburaga parks, dievnami un muižu kompleksi, unikāli etnogrāfiskie materiāli un apbrīnojami cilvēki — mūsu laikabiedri. Tas viss ir Sēlija.

Grāmatas sastādītāja Ieva Jātniece

Turot rokās šo grāmatu, ir vērts padomāt, ko Jums nozīmē Sēlija. Man personīgi tā ir daļa no manas zemes, kurā dzīvoju. Tā ir daļa no manai dzīvei piederošām sastāvdaļām, es ar to lepojos un citu nevēlos.

Sēlijas Novadu apvienības priekšsēdētājs,
Viesītes novada domes priekšsēdētājs
Jānis Dimitrijevs

Varbūt Sēlijai nemaz nav jābūt piektajai zvaigznei virtuālajā Latvijas ģerbonī, bet kā spoža un mīlīga zvaigznīte tā uzmirdzēs katram, kas vēlēsies to ieraudzīt. Paldies tiem, kas sarūpējuši grāmatu, un mīļš sveiciens visiem, kas to lasīs un vēlēsies saskatīt Latvijas Augšzemi — Sēliju.

Prof. Jānis Stradiņš,
Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents (1998–2004) un Senāta priekšsēdētājs, Sēlijas asociācijas goda prezidents

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

Translate »