Sēlija

Zasa_selu_terps_opt (2)                 Sēlijas – 7 Daugavas kreisā krasta novadu – tūrisma piedāvājums

  • Aknīstes novads – šeit
  • Ilūkstes novads – sk. šeit
  • Jēkabpils novads – sk. šeit
  • Neretas novads – sk. šeit
  • Salas novads –  sk. šeit
  • Viesītes novads – sk. šeit  

Sēliskā izloksne – Ja jau šureit leist

Vēstures grāmatas vēsta, ka latviešu tauta veidojās laika posmā no 13. – 17.gs. četru baltu tautu ( kuršu, zemgaļu, sēļu un latgaļu ) etniskās konsolidācijas procesā, kā arī daļēji lībiešu asimilācijas rezultātā. Tātad Sēlija ir viena no Latvijas kultūrvēsturiskajām teritorijām, kaut gan apvidus ar tādu nosaukumu nav atrodams Latvijas kartē. Latvijas teritoriju, kuru apdzīvoja sēļi, dēvē dažādi : Augšzeme, Augškurzeme, Sēlija.

2012. gada 14. decembrī tika nodibināta Sēlijas novadu apvienība (SNA). SNA ir brīvprātīga pašvaldību apvienība kopīgu mērķu un uzdevumu sasniegšanai. Viens no Sēlijas novadu apvienības mērķiem – apvienot visas Sēlijas vietējā līmeņa pašvaldības Sēlijas kultūrvēsturiskās identitātes saglabāšanai, nostiprināšanai, popularizēšanai un izmantošanai reģiona atpazīstamības un tūrisma attīstībai.

Nu jau trešo gadu pēc kārtas Sēlijas 7 novadi – Aknīstes, Ilūkstes, Jaunjelgavas, Jēkabpils, Neretas, Salas, Viesītes – aktīvi sadarbojas tūrisma jomā izdodot kopīgu tūrisma bukletu Sēlija, kā arī kopīgi prezentējot tūrisma piedāvājumu Sēlijas novados starptautiskajā tūrisma izstādē Balttour.

Balttour_2016_5.-7.02.

Bebra ekspozīcija Ilūkstes novads_opt (2) Ērberģes muiža_opt (2)

 IMG_8767_opt (2)

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

Translate »