Staburaga klints piemiņas vieta un Vīgantes parks

Pēc Pļaviņu HES uzpludināšanas 1966.g. Latvija zaudēja vienu no izcilākajiem ģeoloģiskajiem dabas pieminekļiem – Staburagu (sk. šeit). Applūdinātās klints un tās apkaimē esošo dabas objektu atcerei tika izveidota piemiņas vieta Vienības birzī, kas atrodas netālu no dzelmē dusošā Staburaga. 2003.g. 17. maijā Vienības birzī tika atklāta Staburaga klints piemiņas zīme “Dieva auss”, kuras autore ir tēlniece Solveiga Vasiļjeva. “Dieva ausi”  izdaiļo krāšņs dienliliju dārzs, kā arī šeit kuplo Latvijas Valsts prezidentu stādītie ozoliņi.

   Vīgantes muižas parks  lepojas ar garu un kultūras tradīcijām bagātu vēsturi. Par kādreizējās muižas apbūvi, kuras īpašnieks 20.gs. sākumā bija H.J.Bērs, liecina klēts drupas, laukakmeņu mūra žogs, kas fragmentāri apvij vienu parka daļu, vairāki dīķi, vietējo un svešzemju koku sugu stādījumi. Parkā ir pastaigu takas, brīvdabas estrāde, laivu piestātne, A.Briedes skulptūra “Daina”, komponistam P. Barisonam veltīta lapenīte, kā arī 2011. g. uzstādītas Janča un Marča skulptūras no V.Zālīša grāmatas “Staburaga bērni.”

    Vispilnīgāk Staburaga un daudzu citu unikālu objektu liktenis ir  atspoguļots 2013. gadā izdotajā grāmatā  “Atmiņu Daugava”(autori – Padedzis Jānis Ivars, Mintaurs Mārtiņš). Šajā grāmatā apkopotie materiāli dod iespēju paskatīties uz Daugavu gadsimta griezumā. “Grāmata ir veltīta tiem likteņiem, kas tika salauzti mūsu kopējās labklājības celšanas vārdā, un tai paaudzei, kurai nekad nebūs lemts skatīt Daugavu, kādu to savām acīm skatīja mūsu vecāki un vecvecāki.”

GPS 56.5793, 25.4816

 

Pētera Barisona lapenīte Vīgantes parkā

Barisona lapene Vīgantes parkā tapusi 2013.gadā, gaidot komponista P. Barisona (1904-1947.) 110.dzimšanas dienu. Komponists savā dzīves laikā  ir bijis cieši saistīts ar Vīgantes parka estrādē notikušajiem kultūras pasākumiem, galvenokārt ar dziesmu svētku tradīcijas radīšanu kopš 1924.gada.
Barisona lapenē vairākos stendos apskatāmas ziņas par komponistu, viņa daiļradi un Dziesmu svētku tradīciju, kā arī ievērojamākajiem Vīgantes parka dabas objektiem(Staburaga klinti, Liepavotu), kas līdz ar Dziesmu svētku estrādi šobrīd atrodas Daugavas dzelmē pēc Pļaviņu HES uzcelšanas un ūdens līmeņa paaugstināšanās upē 1965.gadā. Sajā lapenē var arī nesteidzīgi paklausīties komponista radīto mūziku, izvēloties kādu no skaņdarbiem

GPS 56.574043, 25.495421

 

Cienījamais Vīgantes parka Apmeklētāj !

Darām Jums zināmu, ka Vīgantes parkā ir pieejami arī maksas pakalpojumi:

  1. Nakšņošana noteiktās telšu vietās un ugunskura vietas izmantošana – 5 eiro vienas telts vieta diennaktī.
  2. Automašīnas iebraukšana parka teritorijā – 5 eiro diennaktī.
  3. Maksa par lapenes (ar āra kamīnu) izmantošanu pasākumiem – 5 eiro stundā.

Patīkamu atpūtu!

Vairāk informācijas:  +371 29391109, +371 29892925

 

Dear Visitor of Vigante park!

Please, be informed that

Camping in a designated camping spot and use of a fireplace – 5 EUR per tent daily

  1. Entry with a private vehicle – 5 EUR per day
  2. Use of arbor with outdoor fireplace for events – 5 EUR/h

Enjoy the rest of your day !

More information:   +371 29391109, +371 29892925

 

 

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

Translate »