Aktuālais Sēlijā

27.06.2019.

20. jūnijā Ilūkstē norisinājās kārtējā Sēlijas novadu apvienības dalībnieku sapulce. Šajā reizē kopīgi ar visiem septiņiem Sēlijas novadu priekšsēdētājiem ierādās arī novadu sabiedrisko attiecību speciālisti, kultūras darbinieki, tūrisma speciālisti un Sēlijas radošie cilvēki, lai pārrunātu par septembrī notiekošo Sēlijas dienu un Sēlijas filmu.
Tā kā pavisam drīz, 29. jūnijā Jēkabpils novada Ābeļu pagastā norisināsies jau septītie tautas mākslas svētki “Sēlija Rotā”, tad Sēlijas novadu apvienības priekšsēdētājs Arvīds Kviesis atklāja sapulci tieši ar šo jautājumu, rosinot izrunāt vēl nenoskaidrotas pasākuma detaļas. Šī gada pasākuma organizatori īsumā izklāstīja par pasākuma norisi.
Tālāk Ilūkstes novada pārstāvji klātesošos informēja par 28. septembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā plānoto “Sēlijas dienu”, kura varētu sastāvēt no trīs daļām: izstāde par Sēlijas novadiem, konference, kultūras sadaļa. Sapulces laikā tika izrunāts par to, ko varētu demonstrēt izstādē, kādi lektori un vadītāji jāpiesaista, lai konference būtu izdevusies, kādas tēmas jāaktualizē un ko parādīt kultūras sadaļā, lai gala rezultātā šis pasākums sniegtu lielu devumu Sēlijai kopumā.
Nākamais izskatāmais jautājums darba kārtībā bija par Sēlijas filmas veidošanu. Ir radusies ideja, ka visi novadi varētu apvienoties un izveidot kopīgu filmu, kurā tiktu parādīts kaut kas unikāls un neparasts par Sēliju – par vietām un cilvēkiem. Ļaut filmas skatītājiem izjust Sēlijas elpu. Šobrīd novadu pārstāvji lemj par to, ko no sava novada varētu parādīt šajā filmā. Jāpiebilst, ka filmēšanu uzņemsies žurnālists Sandijs Semjonovs.
Noslēgumā Ilūkstes novada domes priekšsēdētājs Stefans Rāzna aktualizēja jautājumu par Administratīvi teritoriālo reformu. Kolēģi no kaimiņu novadiem izklāstīja par tikšanos Jēkabpilī, kurā viesojās VARAM ministrs Juris Pūce. Noslēdzoties sapulcei, visi atvadījās, lai jau šo sestdien, 29. jūnijā, satiktos Jēkabpils novada Ābeļu pagastā uz kopīgajiem svētkiem “Sēlija Rotā”.

Nereta novada pašvaldības sabiedrisko attiecību
speciāliste Agnese Putniņa

 

 


03.04.2019.

Aicinām tirgoties mājražotājus un amatniekus Salas novada svētkos!

25.maijā Salas novadā notiks ikgadējie Salas novada svētki, kuru neatņemama sastāvdaļa ir mājražotāju un amatnieku tirgus! Mūsu praksē ir pierādījies, ka vislielākie gardumi un skaistākās pašu darinātās lietas nav tālu jāmeklē – tās ir tepat, Sēlijā, tāpēc šogad svētkos īpaši vēlamies redzēt Sēlijas mājražotājus un amatniekus. Protams, mēs priecāsimies arī par tirgotājiem, kas atbrauks no tālākiem reģioniem!

Šogad, paralēli mājražotāju un amatnieku tirdziņam, plānoti īpaši sagatavoti skeči no Salas novada amatierteātriem, līdz ar to tirgošanās kļūs vēl jestrāka un interesantāka!

Ja vēlies piedalīties šajos svētkos – ar savu klātbūtni padarīt tos krāšņākus, dižoties ar pašu radīto produkciju un to pārdot – aicinām pieteikt savu dalību līdz 10.05.2019. rakstot uz e- pastu: salaskn@inbox.lv vai zvanot pa tālr.20233947.

_________________________________

Papildu informācija: Maija Bataraga-Vilka
Salas novada pašvaldības
Salas kultūras nama direktore
Tālrunis: 65237870, 20233947
E-pasts: salaskn@inbox.lv

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

Translate »