Kategorija: Sēlijas novadu apvienība

20.jūnijā notika Sēlijas novadu apvienības sapulce

20. jūnijā Ilūkstē norisinājās kārtējā Sēlijas novadu apvienības dalībnieku sapulce. Šajā reizē kopīgi ar visiem septiņiem Sēlijas novadu priekšsēdētājiem ierādās arī novadu sabiedrisko attiecību speciālisti, kultūras darbinieki, tūrisma speciālisti un Sēlijas radošie cilvēki, lai pārrunātu par septembrī notiekošo Sēlijas dienu un Sēlijas filmu.

Neretā tikās Sēlijas novadu apvienības biedri

1.martā Neretā notika Sēlijas novadu apvienības (SNA) biedru sapulce, kurā tikās Neretas, Viesītes, Salas, Ilūkstes, Jaunjelgavas un Jēkabpils novadu priekšsēdētāji. Neretas novada domes priekšsēdētājam Arvīdam Kviesim šī bija pirmā sapulce kā Sēlijas novadu apvienības priekšsēdētājam, kopš ievēlēšanas amatā 2019.gada 15.janvārī.

SNA biedri pārrunāja gatavošanos Sēlijas Tautas mākslas svētkiem “Sēlija Rotā”, kas šogad notiks 29.jūnijā Jēkabpils novada Ābeļu pagastā. Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Aivars Vanags informēja, ka Jēkabpils novada Kultūras pārvalde aktīvi strādā pie pasākuma organizēšanas. Lielos vilcienos ir skaidrs, kas to vadīs un kā noritēs organizatoriskie procesi. Neretas novada domes priekšsēdētājs Arvīds Kviesis rosināja pārējos biedrus padomāt par Sēlijas Gada cilvēka izraudzīšanos un godināšanu. Sēlijas novadu domju priekšsēdētāji vienojās, ka vēl ir  jāprecizē detaļas, kā šī cilvēka izraudzīšanās process notiks.

Salas vidusskolā notikusi Sēlijas novadu skolu darba grupas diskusija

Jaunajam gadam sākoties, janvāra pirmajā nedēļā Salas vidusskolā norisinājās Sēlijas novadu izglītības iestāžu darba grupas diskusija par starpnovadu pieredzes apmaiņas semināra “Lauku vidusskolas kvalitāte” rezolūcijas izpildi Salas vidusskolā, par pieredzes apmaiņas iespējām un dažādām aktualitātēm. Diskusijā piedalījās pārstāvji no Aknīstes vidusskolas, Antūžu speciālās internātpamatskolas, Atašienes vidusskolas, Biržu pamatskolas, Salas vidusskolas, Variešu sākumskolas, Viesītes vidusskolas un Jēkabpils novada Izglītības un kultūras pārvaldes.

Jaunjelgavā tikās pasākuma “Latviešu karavīrs laikmetu griežos” darba grupas pārstāvji

Biedrības „Latvijas Ģenerāļu klubs”  pārstāvis – valdes priekšsēdētājs, atvaļināts viceadmirālis G. A. Zeibots, Jaunsardzes un informācijas centra Jaunsardzes departamenta direktors A. Strazdiņš, kā arī biedrības “Latvijas mazpulki”, NBS pārstāvji, Jaunjelgavas, Salas un Viesītes novadu pašvaldību vadītāji un speciālisti  17. februārī tikās Jaunjelgavas novada domē, lai pārrunātu šī gada 2. un 3. novembrī plānotā tradicionālā patriotiskā pasākuma jauniešiem „Latviešu karavīrs laikmetu griežos” programmas aktivitātes un precizētu atbildības pozīcijas.

SĒLIJAS NOVADU APVIENĪBA TIEKAS AR SATIKSMES MINISTRU

ilukste19. septembrī Sēlijas novadu apvienības pārstāvji Ilūkstes novada Bebrenes profesionālajā vidusskolā tikās ar satiksmes ministru Anriju Matīsu. Novadu pārstāvji informēja ministru, valsts akciju sabiedrības ” Latvijas valsts ceļi” un akciju sabiedrības “Latvijas autoceļu uzturētājs” vadību par situāciju ar autoceļiem Sēlijā, neatliekami nepieciešamo valsts ceļu uzturēšanā un attīstībā, īpaši uzsverot Sēlijas novadu slikto ceļu stāvokli. Klātesošie apmainījās ar informāciju par valsts un pašvaldību budžetu situāciju valsts autoceļu un pašvaldību ceļu uzturēšanai.

Sēlijas novadu apvienības pārstāvju un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra R.Naudiņa tikšanās

9. jūlijā notika Sēlijas novadu apvienības un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Romāna Naudiņa tikšanās. Sarunā piedalījās VARAM parlamentārais sekretārs Einārs Cilinskis, ministrijas Reģionālās attīstības departamenta vadība un speciālisti. Tika apspriestas sekojošas tēmas:

Sēlijas novadu apvienība

Sēlija, agrāk Sēla (latīņu: Selonia), vai Sēlenes zeme (latīņu: terra, que Selen dicitur), saukta arī par Augšzemi (lietuviešu: Aukšzemė) ir kultūrvēsturisks novadsLatvijā, kas ietver teritoriju no mūsdienu Jaunjelgavas un Neretas novadiem pie Zemgales robežas līdz pat Krāslavas novadam Baltkrievijas pierobežā (avots – http://lv.wikipedia.org).

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

Translate »