2016./2017. m.g.

Projekts  Nr..8.3.5.0/16/I/001 „KARJERAS ATBALSTS IZGLĪTOJAMIEM VISPĀRĒJĀS UN PROFESIONĀLĀS IZGLĪTĪBAS IESTĀDĒS”

Ir noslēdzies 2016./2017. mācību gads. Varam atskatīties uz paveikto darbu, kas uzsākts 2017. gada martā, projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Lai gan līdz mācību gada noslēgumam laika nebija daudz un tas bija pietiekoši aizpildīts ar katrā novada skolā ieplānotajiem pasākumiem, arī projekta ietvaros paspējām noorganizēt karjeras atbalsta pasākumus skolēniem.

Tika realizētas trīs  aktivitātes un jūlijā – augustā notiks vēl viena.

Iespēju iepazīt profesijas aktivitātē “Ražots Latvijā” dažādos Latvijas uzņēmumos izmantoja pamatskolu audzēkņi. Skolēni apmeklēja Starptautisko lidostu RĪGA, izziņas un eksperimentu centru “Lielvārdi”, Skrīveru mājas saldējuma ražotni, SIA “Sunākstes vilnas nams”. Vēl paredzēta ekskursija uz uzņēmumu “Ādažu čipsi”.

Maija sākumā visu novada skolu 8.-12. klašu skolēni aktivitātes “Karjeras lēmumu pieņemšana” ietvaros tikās IEDVESMAS STUNDĀ, lai kopā ar iedvesmotājiem K. Zlidni un J. Šipkevicu izzinātu sevi un jau dzīvē ko sasniegušie jaunieši dalītos ar savu pieredzi radošajos un profesionālajos meklējumos.

Skolēni, kam laiks domāt par turpmāko izglītības ceļu, varēja izglītības iespējas izpētīt dodoties uz izvēlēto mācību iestāžu Atvērto durvju dienu pasākumiem. Projekta ietvaros tika apmaksātas sabiedriskā transporta biļetes.

Aktivitātes “Darba pasaules iepazīšana”, mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādām profesijām. Jūlija beigās un augustā notiks četras 3 dienu ilgas dienas nometnes Sunākstē, Secē, Daudzesē un Jaunjelgavā.

Bez šiem lielajiem pasākumiem skolās notika arī citi, mazāki. Tā mācību gada nogalē Sunākstes pamatskolā notika Karjeras diena, kurā skolēni kļuva par profesiju detektīviem un izzināja profesijas, kuras var sastapt Sunākstē. 1. un 2. klase viesojās SIA “Sunākstes vilnas nams”, 3. un 4. klase – veikalā ELVI, 5.-9. klašu meitenes – Sunākstes pagasta pārvaldē un bibliotēkā, bet zēni tikās ar z/s “Jaunpīlādži” īpašnieku un vēroja darbu ceļu būves uzņēmumā MIKOR.

Skolēni pavasarī arī apmeklēja pasākumu “SkillsLatvia 2017”, kurš Latvijā notika pirmo reizi. Tajā varēja ne tikai iepazīties ar Latvijas profesionālajām un augstākajām mācību iestādēm, bet arī praktiski darboties šo skolu stendos – izmēģināt roku meža tehnikas simulatorā, tuvāk iepazīt robežsargu, policistu, karavīru tehnisko aprīkojumu, veikt ķīmiskus eksperimentus, pielikt roku celtniecībā, spēlēt vides spēles, vērot jaunākās tehnoloģijas, izbaudīt stila pārvērtības un vērot modes skati. Paralēli tam, skolēni vēroja dažādas profesijas apgūstošos jauniešus darbībā –  profesionālo skolu sacensībās.

Trīs mēnešus visās novada skolās notika arī karjeras stundas, kurās par dažādiem karjeras jautājumiem notika skolēnu saruna ar karjeras izglītības skolotāju M. Kļaviņu.

Paldies visiem sadarbības partneriem, kas mūs atbalstīja šajā dara cēlienā un ceram uz sadarbību nākošajā 2017./ 2018. mācību gadā!

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

Translate »