2019./2020. mācību gads

06.12.2019.

Projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”, projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 ietvaros uzsākta arī otra karjeras atbalsta pasākuma “Ceļojums profesiju pasaulē” realizācija. Novada vispārizglītojošo skolu 1.-6. klašu skolēniem, dodoties ekskursijās uz  dažādiem uzņēmumiem, būs iespēja pēc izvēles iepazīt profesijas un darbu kādā no nozarēm – poligrāfija, māksla un kultūra, veselības aprūpe, zinātne un pētniecība.
Pirmie 4. decembrī ekskursijā uz “Zvaigzne ABC” tipogrāfiju devās Jaunjelgavas vidusskolas 3. klase. Viņi izvēlējās iepazīt profesijas, kas atbildīgas par grāmatu izdošanu, sākot no tās autora, līdz pat gatavai grāmatai, kā arī izzināt grāmatu tapšanas procesu. Vispirms skolēni izstaigāja un iepazina darbu tipogrāfijā, tad noklausījās interaktīvu stāstījumu par tipogrāfiju un grāmatu izdošanu, bet noslēgumā iepazina grāmatu klāstu izdevniecības veikalā.

 

20.11.2019.

Ir uzsākta šī mācību gada karjeras atbalsta pasākumu plāna realizācija mūsu novadā (Projekts Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”).

19.un 20. novembrī pie Jaunjelgavas vidusskolas piestāja mobilā demonstrāciju laboratorija “TehnoBuss”. Novada 8. – 12. klašu skolēniem bija iespēja vienkopus iegūt daudzpusīgu informāciju par inženierzinātnēm, īpaši mašīnbūves un metālapstrādes nozarēm.
Jaunieši iepazina karjeras iespējas mehatronikas, metālapstrādes, mašīnbūves, elektronikas, siltumtehnikas jomās, kā arī metinātāja profesiju. Noskaidrojās, ka lai gan šīs izklausās vīrišķīgas nozares, mūsdienu moderno tehnoloģiju laikmetā arī meitenēm ir iespējas tajās darboties.
18 m garais autobuss ir aprīkots ar programmējamiem CNC metāla apstrādes darba galdiem (frēze un virpa), metināšanas izmēģinājumu stendu, automatizācijas mini-rūpnīcas „Festo” mezglu, pneimatikas eksperimentu „Festo” stendu, 3D printeri (darba materiāls PLC), zobratu mehānikas un dinamo stendu, multimediju sistēmām – 23” planšetdatoriem ar pieeju internetam un specializētām datu bāzēm.
Ar visām šīm ierīcēm skolēni tika iepazīstināti un varēja arī paši darboties izmēģinot kā tas ir būt inženierim vai metinātājam. “TehnoBusa” prezentācijā piedalījās  arī skolotāji.

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

Translate »