„Rekonstrukcijas un restaurācijas tehniskā projekta izstrāde kultūrvēsturiskās koka apbūves Jelgavas ielā 45, Jaunjelgavā, saglabāšanai un attīstībai”

krasainais_logo

Jaunjelgava var lepoties ar īpašu vērtību  – koka apbūvi, kas ir saglabājusies vēl no 17 gadsimta. Viena no pašvaldības prioritātēm ir saglabāt pilsētas kultūrvēsturisko mantojumu un kā viens no izaicinājumiem ir restaurēt un padarīt pieejamu koka ēku Jelgavas ielā 45. Ēkai paredzētas divas funkcijas – no vienas puses tā ir uzskatāma par vērtīgu 19.gadsimta pirmās daļas koka apbūves pilsētbūvniecības piemēru, turklāt pateicoties atrašanās vietai (ēka atrodas uz Jaunjelgavas centrālās ielas), tā ir daļa no pilsētas vizītkartes. No otras puses, ēkā paredzēts veidot Jaunjelgavas novada kultūrvēstures centru, jo gan pilsētai, gan novadam ir bagāts vēsturiskais mantojums, un ēka būtu piemērota vieta kur to apkopot vienviet.

Jaunjelgavas novada pašvaldība, lai īstenotu izvirzīto mērķi saglabāt, restaurēt un attīstītu ēku Jelgavas ielā 45 ir ieguvusi finansējumu 3200 euro piedaloties Valsts Kultūrkapitāla fonda rīkotajā projektu konkursā un piešķirot 800 euro Jaunjelgavas pašvaldības līdzfinansējumu, ir veikusi tehniskā projekta izstrādi. Rekonstrukcijas un restaurācijas tehniskā projekta izstrāde nodrošinās kvalitatīvu un autentisku ēkas Jelgavas ielā 45 rekonstrukcijas un restaurācijas darbu risinājumus, kas kalpos lai uzsāktu reālu procesu īstenošanu. Šobrīd gaidām rezultātus no Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas I.projektu konkursa, kurā piedalījāmies kopā ar Lietuvas pašvaldību Tešiai ar projektu „Palielināt apmeklētāju skaitu Telšai un Sēlijas reģionos izveidojot jauno kopīgu pakalpojumu “Dialogs klusumā un tumsā” un atklāt jaunus izpratnes veidus”. Tā mērķis – Jelgavas 45 koka ēkas rekonstrukcija un restaurācija – kultūrvēstures centra izveide Jaunjelgavā.

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

Translate »