Skolas Soma

22.02.2020.

Ieskats programmas LATVIJAS SKOLAS SOMA īstenošanā. 

„Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem, lai visiem 1.–12. klašu skolēniem, t.sk., profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem, būtu iespēja teorētiskās zināšanas papildināt ar klātienē dažādos pasākumos, muzejos, teātros, koncertzālēs, uzņēmumos, dabas takās un citviet gūtu pieredzi !

Jaunjelgavas novadā kopš 2018.gada aktīvi norit šīs valsts budžeta finansētas programmas “Latvijas skolas soma” īstenošana. Programmas mērķis ir nodrošināt katram skolniekam iespēju vismaz vienu reizi mācību semestra laikā apmeklēt norises, kas saistītas ar mācību un audzināšanas darba saturu un dod iespēju skolniekam klātienē iepazīt Latviju mākslas un kultūras norisēs (skatuves mākslā, mūzikā, vizuālajā mākslā, literatūrā, dejā, arhitektūrā, dizainā un kino), tai skaitā izzināt Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecības, Latvijas kultūrainavu, kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes, vēsturisko mantojumu un radošās industrijas.

2019./2020. mācību gada laika posmā no 2019.gada 1.septembra līdz 31.decembrim Jaunjelgavas novada skolas – Jaunjelgavas vidusskola, Daudzeses, Seces, Sunākstes pamatskolas īstenojušas Latvijas skolas somas piedāvātās 19 aktivitātes – skolēni apmeklējuši izrādes „Putnu opera”, „Riekstkodis”, noskatījušies kino „Dvēseļu putenis”, „Saule brauca debesīs”, “Baltu ciltis”, apmeklējuši un piedalījušies nodarbībās muzejos – Aizkraukles Vēstures un mākslas muzejā, Turaidas muzejrezervātā, Latvijas Dabas muzejā, Rīgas Kino muzejā, Ziedoņa klasē, apmeklējuši Līgatnes novada Kultūras un tūrisma centru, Latvijas Nacionālo bibliotēku, noklausījušies vīru kopas “VILKI” koncertlekciju.

Iepazīties ar kultūras pasākumu piedāvājumu skolēniem var Kultūras ministrijas mājaslapas adresē:

https://www.km.gov.lv/lv/kultura/kultura-timekli/projekti/kulturas-norises-berniem-un-jauniesiem/aicinam-iepazities-ar-kulturas-pasakumu-piedavajumu

Programmas “Latvijas skolas soma” finansējums Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros plānots līdz 2021. gada beigām, vienlaikus plānojot tā ilgtspēju arī pēc 2021. gada.

Latvijas skolas soma skolēniem veido izpratni par kultūras procesiem un personībām Latvijā.

Programmas koordinatore Jaunjelgavas novadā Evija Šteina Lodziņa

 

 

17.10.2018.

Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem, lai visiem 1.–12. klašu skolēniem, t.sk., profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem, būtu iespēja teorētiskās zināšanas papildināt ar klātienē dažādos pasākumos, muzejos, teātros, koncertzālēs, uzņēmumos, dabas takās un citviet gūtu pieredzi.

Programmas mērķis ir nodrošināt Latvijas skolas vecuma bērniem un jauniešiem valsts garantētās izglītības iegūšanas ietvaros iespēju klātienē pieredzēt Latviju, izzināt un iepazīt Latvijas vērtības, kultūrtelpu un attiecības dinamiskā un jēgpilnā darbībā, tādējādi spēcinot piederības sajūtu un valstisko identitāti.

Programmas ietvaros Jaunjelgavas novada skolu 10 skolēni 6. septembrī devās uz Rīgu, kur „Arēna Rīga” tika atklāta Latvijas valsts simtgades iniciatīva “Latvijas skolas soma”.

Skolēni piedalījās radošās darbnīcās un koncertā “100 Latvijas stāsti 100 minūtēs”, kurā tika apspēlēta Latvijas vēsture, kultūra, tradīcijas un vērtības šodienas skatījumā, nepieciešamība ikvienam nepārtraukti attīstīties un augt, veidojot nākotnes Latviju. Iniciatīvas atklāšanas koncertā uzstājās Raimonds Pauls, vijolnieks Daniils Bulajevs, The Ludvig, Laima Jansone, grupa “Dagamba”, Matīss Čudars, Edavārdi, dejotāja un horeogrāfe Liene Grava, Justs Sirmais, Daumants Kalniņš, grupa “Auļi”, soprāns Marlēna Keine, DJ Monsta un DJ Rudelies, simfoniskais orķestris “DD” diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā, dejotāji, velo triālisti ”Karters” un citi mākslinieki, apvienojoties netradicionālās kombinācijās un mudinot jauniešus arī pašiem būt radošiem.

Pirms koncerta 6000 klātesošos sveica Ministru prezidents, iniciatīvas “Latvijas skolas soma” patrons Māris Kučinskis, kultūras ministre Dace Melbārde, izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Bildes, sīkāka informācija adresē:

https://www.lv100.lv/jaunumi/ar-6000-skolenu-lidzdalibu-atklata-iniciativa-latvijas-skolas-soma/

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

Translate »