Folkloras kopa “Lauce”

Jaunjelgavas novada kultūras nama folkloras kopa “Lauce”. Dibināšanas gads 2015. Vadītāja Iveta Ieviņa

Darboties folkloras kopā “Lauce” – tas ir dzīvesveids. Piedzīvot latvisko dzīvesdziņu, seno tradīciju iedzīvināšanu un izzināšanu, izprast sentēvu gudrību un pielietot to ikdienā. Tā izprotam šī kolektīva misiju.

Te katrs ir mācījies spēlēt kokli un pats savām rokām to izgatavojis, Te godāts,  ar cieņu un bijību valkāts goda tērps, kā arī pašu rokām izšūti tā krekli, nopītas jostas. Sēļu tautas dziesmas, senās pūra lādēs atrastas, atkal celtas godā kā vislielākā vērtība. Tā darbojas folkloras kopa “Lauce”- mazs, bet stiprs un patriotisma pilns kolektīvs.

Kopš 2015.gada folkloras kopa “Lauce” piedalījusies folkloras festivāla “Baltica” skatēs un festivālos, bērnu folkloras kopu “Pulkā eimu, pulkā teku” skatēs un pasākumos, 2019. gadā šo pasākumu noorganizējot arī Jaunjelgavas kultūras namā.

“Lauce” piedalījusies Brīvdabas muzeja novadu dienās un Latvijas kultūras dienās Katalonijā (Spānijā), kuplinājusi Sēlijas tautas mākslas svētkus “Sēlija Rotā”, piedalījusies Jaunjelgavas novada kultūras nama organizētajos pasākumos un koncertos, kā arī rīkojusi Danču vakarus. Sadarbībā ar Jaunjelgavas teātri, 2019.gadā rīkoti Līgo svētki Liepu parka estrādē, piedalījusies Sēlijas novadu apvienības organizētā pasākumā “Sēlijai būt” Latvijas nacionālajā bibliotēkā.

Kādas ir pašas folkloras kopas dalībnieces?

Zane – esmu atbildīga, saprotoša, atturīga, izpalīdzīga, mīlu bērnus un dzīvi. Atvērta visam jaunajam. Cilvēks uz kuru var paļauties! Patīk klausīties citos, palīdzēt ar padomu, ja nepieciešams. Cilvēki domā,ka esmu klusa,bet, ja iepazīst, nemaz tā nešķiet. Patīk dziedāt un dejot, nespēju iedomāties dzīvi bez šīm divām lietām.

Iveta -bezgala sirsnīga, pozitīva, prot iedvesmot,iedrošina, ja nepieciešams, neļauj padoties, “stāv un krīt” par savējiem.

Eva – enerģiska, patiesa, smaidīga, radoša, laba humora izjūta, nekad nepametīs nelaimē, mīl dzīvniekus, ļoti talantīga,daudzpusīga meitene.

Ināra – neatlaidīga, saprotoša, izpalīdzīga, sirsnīga, smaidīga – ļoti.

Jurgita – pirmais, kas ienāk prātā – mūsu “spridzeklis”, enerģiska, smaidīga, ļoti jauks cilvēks.

Gundega – klusa, smaidīga, bezgala jauks cilvēks.
Un ko katrai no meitenēm nozīmē folkloras kopa “Lauce”?

Eva raksta:
Labie cilvēki – radoši, sirsnīgi, muzikāli, jautri, labsirdīgi, izpalīdzīgi, uzticami (uz viņiem var paļauties), mērķtiecīgi, apzinīgi un pats labākais- optimisti!
Nu tieši tādi, kādiem jābūt!
Ināra
Kolektīva darbības pamatā tautas tradīciju izzināšana, apgūšana un tālāka popularizēšana. Te mums liels paldies jāsaka Jurgitai, kas ar lielu neatlaidību “uzrok” kādu mums jaunu un nezināmu materiālu. Mēs ar prieku apgūstam, iedzīvinam un popularizējam Sēlijai raksturīgās dziesmas.
Par sevi rakstīt ir grūti, vieglāk par otru- kā jau latvietim. Bet- Zane mums izceļas ar neatlaidību, Gundega ar optimismu, Iveta mūs disciplinē, Eva- mūsu saulstariņš.
Kopai piemīt atsaucība, enerģija un dziesmas mīlestība. Tas mūs visus satur kopā.
Jurgita
Par sevi: man tīk to folkloru krāt un vākt, esmu gandarīta ka izdodas “pacelt augšā” un nest tautās kādu no Augšzemes pūra lādēs iegūlušajiem meldiņiem vai tekstiem. Patīk dziedāt un būt kopā.
Guntiņa (te domāta Gundega) un Zane mums ir tāds pozitīvs +, nu mēs visas esam pozitīvas, bet viņas jo īpaši gatavas uz jebkuru avantūru un vienmēr ar smaidu: “Par!”
Iveta un Ināra- stingrie balsti, kājas – kuras ne tik ļauj stāvēt kopai taisni, bet nes arī uz priekšu. Visas aktivitātes, par un pret, tiek izsvērtas un izvētītas. Ko tur lai saka – pieredze!
Un Eva kā tāda “odziņa uz kūkas”, bez tās jau nebūtu ne īstās garšas, ne skata.
Un nepieminēt Ivaru nesanāk, viņš atbalsta ar mieru – kā zobins, kurš rāmi gulst pie labās kājas – miera laikos godam, bet cīņā- gatavs aizstāvībai.
Iveta:
Nu ko man piebilst (pavisam īsi). Viss ko darām, ir no sirds, kas nenāk viegli , bet pamatīgi un īsti. Prieks par katru kopā būšanas mirkli.
Trīs lietas, kas uzreiz ienāk prātā, ja padomā par katru:
Ināra – spēks, prieks un atbalsts.
Zane – neatlaidība, precizitāte un miers.
Gundega – sirds siltums, radošums un izpratne (tradīcijas)
Jurgita – tradīciju kopēja, īstā vietā, mūsu “zelts”.
Eva – atbildība, dziedātāja, dejotāja.
Lai šī mīlestība pret tautas tradīcijām un kultūru ir bezgalīga!

 

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

Translate »