Bērnu popgrupa “Fridrihštate”

IMG_0368 

Jaunjelgavas novada kultūras nama popgrupa “Fridrihštate”

Popgrupas mēģinājumi notiek pirmdienās un trešdienās jaunākajām grupām, kā arī piektdienās un svētdienās vecākajai grupai.

Ja rodas jautājumi, droši var zvanīt vai rakstīt man “Fridrihštates” vadītājai Unai Arbidānei: tālrunis 29949281, e-pasts una.arbidane@inbox.lv

Pašā ziemas vidū 2011. gada janvārī kopā sapulcinājām dziedāt gribošus bērnu, to izrādījās krietns pulciņš un jau ar pirmo “Fridrihštates” sezonu darbojās divas grupas.

Kā toreiz dēvēja ” lielie popīši “un “mazie popīši” … Adrija,  Sintija, Ilze,  Sindija,  Diāna bij pirmās un arī šobrīd  dzied “Fridrihštatē”. Pēc gada pievienojās vēl viena grupa pusaudžu dāmas Zane, Kristiāna, Linda, Una,  Karīna,  viņas izveidoja vecāko grupu un 2012.gadā Jaunjelgavas kultūras namu pirmdienas un trešdienas vakaros pieskandināja trīs dažāda vecuma popgupas.

Sākums vienmēr ir grūts un kolektīvu nostabilizēt ar patstāvīgām balsīm un dalībniekiem ir sarežģīts process, it sevišķi bērnu kolektīvos.  Taču mūsu popgrupai ir izdevies šo dalībnieku staigāšanu ierobežot. Meitenes ir šajos gados piedzīvojušas daudz… koncerti, konkursi, svētki un ikdiena, kopā veidots repertuārs, koncerta programmas un radoši piepildīts brīvais laiks. Pirmie Ziemassvētku koncerti kopā ar bērnu deju kolektīvu “Kodoliņš” , gāja laiks … izaugām tik sparīgi, kad varējām jau koncertus organizēt paši.  Vienmēr aizkustina bērna balstiņas iededzot Ziemassvētku egli vai sveicot mazuļus Jaunjelgavas mazuļu godināšanas pasākumos, neviens Jaunjelgavas amatiermākslas koncerts netiek palaists garām un arī Pilsētas svētki, mums pašiem ir savs festivāls “SRS”, kurā pulcinām kopā sadziedāt Latvijas popgrupas un protams konkursi… “No Baroka līdz Rokam” , “Nāc sadziedāt”, “Dziesmu karuselis” visur esam guvuši atzinību iegūstot I pakāpes un pat Daigas Mazvērsītes simpātiju balvu,  2019 gadā pārkāpām sev pāri un izveidojām videoklipu dziesmai “Melnā dziesma” , pierādījām sev un citiem, ka varam. Un pagājušajos novada svētkos bija liels gods iesildīt grupu “Baritoni” Koncertēts ir daudz un prieks ir sagādāts gan skatītājiem, gan pašiem sev.

Kā Una pati saka, šobrīd esot ļoti viegli strādāt, jo katra meitene jau pati sadzird melodiju, kā papildināt un izveidot skanīgāku balsi, kopīgs darbs pie divbalsīgā skanējuma rada patiesu gandarījumu. Repertuāra izvēle tiek veidota kopā, katram ir sava mīļāka dziesma ko vēlētos izdziedāt, tādēļ visas rod kompromisu un piekāpjas kritēriju un spēju priekšā. Mums ir pašiem sava fotogrāfe Maija, paldies par fantastiskām bildēm, horeogrāfijas dziesmām veidojam pašas, Lindas un Elīnas vadībā. Meitenes, kuras jau devušās uz Rīgu mācīties apzinīgi apmeklē mēģinājumus un tas jau norāda ka hobijs ir pārtapis par neatņemamu sastāvdaļu viņu dzīvēs. Katra meitene dod savu ieguldījumu kopējā darbā kopā domājam par tērpiem, kopā veidojam priekšnesumu, lai ir baudījums gan ausij, gan acij. Tas ir mūsu kopīgs SIRDSDARBS!

Uz tikšanos mēģinājumos un/vai koncertos!

 

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

Translate »