Piedalies Zemgales velo vasarā 2017!

Projekta/spēles “Zemgales velo vasara 2017” autore Zane Grava aicina aktīvā tūrisma piekritējus iepazīt, meklēt, būt radošiem apceļojot Latviju ar velo. 100 kontrolpunkti pa visu Zemgali un Sēliju!

Visas vasaras garumā, no 1.jūnija līdz 31.augustam, norisinās projekts/spēle “Zemgales velo vasara 2017”, kura laikā velobraucēji ir aicināti doties izbraucienos ar velosipēdiem un iepazīt 100 interesantas apskates vietas Zemgalē.

Veloorientēšanās spēle visas vasaras garumā norisinās Zemgalē ar mērķi apceļot un iepazīt Zemgali ar velosipēdiem. 100 spēlē ietvertie apskates objekti ir spēles kontrolpunkti, kur dalībniekiem jāveic foto atskaite un jāveic radoši un asprātīgi uzdevumi. Sacensības ir viena no Latvijas simtgades svinību aktivitātēm.

Lai piedalītos sacensībās, dalībniekiem vasaras garumā ir jānobrauc ar velosipēdu pēc iespējas vairāk kilometru pa Zemgali, fiksējot tos mobilās lietotnes “Endomondo” izaicinājumā “Zemgales velo vasara 2017” un jāpaviesojas kontrolpunktos, kur par uzdevumu izpildi dalībniekiem tiek piešķirti papildus spēles punkti. Par kontrolpunktu atrašanās vietām var uzzināt šeit: šeit

“Zemgales velo vasara 2017” ietvaros norisināsies arī kopīgi velobraucieni. 1.jūnijā ar kopīgu velobraucienu no Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa tika atklāta velo vasara, bet 17.jūnijā pulksten 11.00 norisināsies veloekskursija pa Jelgavas pilsētu un Ozolnieku novadu vasaras saulgriežu noskaņās. Vasaras vidū, 15.jūlijā, plānota velopastaiga pa Ziemassvētku kauju vietām Ložmetējkalna apkārtnē. Savukārt sacensību noslēgums paredzēts ar kopīgu tvīda (retro velo, tērpi utt) velopastaigu un orientēšanās sacensībām 2.septembrī, kad tiks apbalvoti sacensību uzvarētāji. Velobraucieni sāksies Jelgavā, sīkāku informāciju var atrast Zemgales velo vasaras facebook lapā.