Jaunumi

Diena kā piedzīvojums!

Jau trešo gadu Narvesen kopā ar jauniešu organizāciju Avantis rīko konkursu Diena kā piedzīvojums. Šogad tā ietvaros ikviens jaunietis no Latvijas, vecumā no 15 līdz 20 gadiem ir aicināts pieteikties konkursam un saņemt līdz 2000 eiro potenciāla apgūšanai, talantu attīstībai un ieceru īstenošanai.

Šogad Diena kā piedzīvojums konkursa ietvaros jauniešiem tiks sniegta iespēja pierādīt sevi dažādās jomās, piemēram, mākslas, mūzikas, zinātnes, sporta, moderno tehnoloģiju u.c. jomās. No visiem pieteikumiem, žūrija katrā Latvijas reģionā (Rīga, Kurzeme, Zemgale, Vidzeme, Latgale) izvēlēsies piecus labākos pieteikumus, kas sacentīsies interneta balsojumā, lai katrā reģionā viens talantīgākais un uzņēmīgākais jaunietis saņemtu līdz 2000 EUR sava talanta attīstībai un ieceru īstenošanai.

Konkursam var pieteikties jaunieši individuāli. Tāpat dalībniekus var pieteikt arī viņu draugi, radinieki skolotāji un visi citi, kas pazīst kādu talantīgu, spējīgu un mērķtiecīgu jaunieti, kas ir pelnījis iespēju sava potenciāla attīstībai.
Pieteikums konkursam jāiesniedz līdz 29. maija plkst. 23.59, aizpildot pieteikuma anketu konkursa mājaslapā www.narvesen.lv/piedzivojums.

Konkursam var iesniegt idejas, kas ir saistītas gan ar nepieciešamā inventāra iegādi (piem., mūzikas instruments, sporta forma), gan ar dažādu pasākumu apmeklējumu (piem., nepieciešamība finansiāli atbalstīt pieteicēja dalību kādā čempionātā), gan potenciālu attīstošu pasākumu apmeklējumu (piem., pieteicējam nepieciešams finansiāls atbalsts zināšanu līmeni paaugstinošie kursi, lai attīstītu savas spējas) u.tml.

Ar pilnu konkursa nolikumu var iepazīties pielikumā. Jautājumu un neskaidrību gadījumā aicinām sazināties ar mums, atbildot uz šo e-pastu vai zvanot uz zemāk norādīto tālruni.

Juliana Maniševa
Projekta koordinatore,

Arī šovasar skolēni varēs strādāt.

Arī šogad Nodarbinātības Valsts aģentūra īstenos skolēnu vasaras nodarbinātības programmu, kurā varēs piedalīties skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot), kuri mācās vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs.

NVA apmaksās veselības pārbaudes skolēniem, ja to paredz normatīvie akti par obligātajām veselības pārbaudēm, kā arī apdrošinās skolēnus pret nelaimes gadījumiem darba vietās. Savukārt darba devējs par nodarbināto skolēnu veiks darba devēja un darba ņēmēja nodokļu nomaksu.

2016. gadā skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā NVA plāno iesaistīt 4128 skolēnus, pasākuma īstenošanai plānotais finansējums ir 544 506 eiro.

Sīkāka informācija – http://nva.gov.lv/index.php?cid=446&mid=534&txt=4252

 

03.03.2016.

Informācija medijiem

Sākas pieteikšanās Latvijā pirmajām ES erudīcijas sacensībām “Eiropas pieccīņa”

Ir sākusies pieteikšanās Latvijā pirmajām Eiropas Savienības (ES) erudīcijas sacensībām “Eiropas pieccīņa”. Tās organizē Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā un Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā.

Sacensībām var pieteikties komandas 3 līdz 8 cilvēku sastāvā. “Eiropas pieccīņa” norisināsies aptuveni piecus mēnešus – no 15. aprīlim līdz 9. septembrim.

Sacensību laika grafiks

ES erudīcijas sacensību “Eiropas pieccīņa” atklāšana notiks 15. aprīlī. Sacensību laikā dažādās Latvijas pilsētās notiks pieci erudīcijas sacensību posmi – katrs no tiem veltīts pieciem Latvijai un Eiropai būtiskiem jautājumiem.

Komandas sacentīsies šādās disciplīnās:

  • erudīcijas spēlē jeb viktorīnā (14. maijā Valmierā). Erudīcijas spēles tēma ir “Tilts “Rīga – Ņujorka”” jeb ES un ASV brīvās tirdzniecības līgums;

  • debatēs (3. jūnijā Rēzeknē). Debašu tēma ir “Eiropa uzlādē” jeb Enerģētikas savienība;

  • orientēšanās (9. jūlijā Kuldīgā). Disciplīnas tēma – “Dzimis Latvijā, mīlēts visā Eiropā” jeb ES vienotais tirgus;

  • slēpņošanā (13. augustā atpūtas parkā “Rāmkalni”). Slēpņošanas tēma ir “Kods: D1g1tālā E1r0pa” jeb Digitālā programma Eiropai;

  • video veidošanā (9. septembrī Rīgā). Disciplīnas tēma – “Nauda rada naudu” jeb Nodarbinātība, izaugsme un investīcijas.

Sacensību posmus vadīs mūziķis un TV radījuma “Gudrs, vēl gudrāks” vadītājs Valters Frīdenbergs.

Kā pieteikties ES erudīcijas sacensībām “Eiropas pieccīņa”?

Svarīgi: vismaz vienam no komandas dalībniekiem pieteikšanās brīdī ir jābūt 18 gadus vecam.

Galveno balvu – braucienu visai komandai 3000 eiro vērtībā uz kādu no ES valstīm – saņems komanda, kura sacensību kopvērtējumā iegūs augstāko punktu skaitu.

Katrā no pieciem sacensību posmiem piešķirs arī vērtīgas veicināšanas balvas – komandai, kura konkrētajā posmā būs sasniegusi labāko rezultātu.

Komandu rezultātus vērtēs Latvijas Eiropas Parlamenta deputāti, nozaru eksperti un sabiedrībā zināmi cilvēki, kuru profesijas vai vaļasprieki ir saistīti ar kādu no piecām erudīcijas sacensību disciplīnām.

Plašāka informācija: https://goo.gl/jDKcT8

Papildu informācijai:

Sabīne Dzene

Tel. +371 26659666

E-pasts: pieccina@esmaja.lv

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other