Calendar

Nov
3
Pie
“Latviešu Karavīrs laikmetu griežos” Sēlijā
Nov 3 all-day

2.un 3.novembrī Jaunjelgavā, pasākumā «Latvijas karavīrs laikmetu griežos» tiksies ap 300 jaunieši vecumā līdz 18 gadiem no dažādām Latvijas jaunatnes organizācijām – no Jaunsardzes, biedrības «Latvijas mazpulki» un biedrības «Latvijas skauti un gaidas», kā arī visu Sēlijas novadu apvienības un Krustpils novadu skolu jaunieši (20 no katra novada).

 Pasākuma mērķis ir Latvijas jaunatnes saliedēšana, jauniešu valstiskā un patriotiskā audzināšana.

Pasākumā paredzētas vairākas aktivitātes, to skaitā orientēšanās ar  kontrolpunktiem, biedrības «Latvijas ģenerāļu klubs» pārstāvju tikšanās ar skolu jaunatni katrā dalībnieku novadā un sarkanbaltsarkano lentīšu locīšana, piemiņas koku stādīšana u.tml.

Pasākuma laikā notiks Aizsardzības ministra Raimonda Bergmaņa saruna un diskusija «Kā mēs sargāsim Latviju?», starptautisko operāciju dalībnieki stāstīs par pieredzēto, būs apskatāma NBS karavīra Gata Indrēvica fotogrāfiju izstāde par latviešu karavīru dalību starptautiskajās operācijās.

Pasākumu noslēgs svinīgā lāpu – gaismas došanas ceremonija Latvijas novadiem. Visām pasākumā iesaistītajām organizācijām tiks pasniegtas lāpas, tā simboliski nododot dzimtenes mīlestību simbolizējošo gaismu tālāk. Pasākumu rīko «Latvijas ģenerāļu klubs» sadarbībā ar Jaunsardzes un informācijas centru, Sēlijas novadu apvienību un Jaunjelgavas novada domi.

Ļoti svarīgs pasākuma elements šoreiz ir Lāčplēša kara ordeņa kavalieriem (LKOK) veltītās piemiņas stēlas atklāšana. Stēlā tiek iemūžināti 9 Jaunjegavas novadā dzimušo/dzīvojušo LKOK vārdi.